AP Kmita przy Żywieckiej

Dziś o godzinie 17:30 Borek zmierzy się na własnym boisku z drużyną która od początku rundy wiosennej nie przegrała jeszcze żadnego meczu – AP Kmita Zabierzów.

AP Kmita zajmuje 3 miejsce z 36 punktami, w rundzie wiosennej zawodnicy z Zabierzowa 4 razy wygrywali,1 raz remisowali, a 2 mecze zostały nie rozstrzygnięte. Mecz z Dalinem Myślenice został przełożony (po ulewie boisko nie nadawało się do gry), a mecz z Prokocimiem jest w trakcie wyjaśniania przez MZPN (mecz przerwany). W ostatniej kolejce Kmita pokonała Garbarnie 2-1, a dwie bramki dla AP wpadły w pierwszych 3 minutach meczu.

Borek w ostatniej kolejce wygrał z Nadwiślanem 4-2 i z 29 punktami zajmuje 6 pozycje w tabeli. Mecz z Nadwiślanem potwierdził że drużyna Borku potrafi walczyć do końca i dzięki temu przegrywając w pierwszych minutach 2-0, doprowadzili do wyniku 2-4. Niestety, w ostatniej kolejce poważnej kontuzji doznał Miroshnychenko Denys, którego najprawdopodobniej nie zobaczymy już na boisku do końca sezonu.

Ostatni mecz miedzy obydwom drużynami zakończył się zwycięstwem Borku, był to też moment w którym Kmita przegrała swój pierwszy mecz w sezonie 2015/2016, także można się spodziewać że zabierzowianie będą chcieli zrewanżować się za tamten mecz.