Bezbramkowy remis

W ostatniej kolejce Borek bezbramkowo zremisował z Bronowianką Kraków. Był to drugi remis w tej rundzie i piąty mecz bez straty gola.

Mecz pomiędzy Borkiem i Bronowianką nie zachwycał, a sytuacji podbramkowych dla obu ekip można było policzyć na palcach jednej ręki. W pierwszej połowie lepszą ekipą był Borek, który potrafił stworzyć dwie groźne sytuacje. W drugiej połowie to gospodarze przejęli inicjatywę i również dwukrotnie zagrozili bramce borkowian.

Borkowianie już od czterech meczy nie zdobyli kompletu punktów, co niestety nie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się meczem z Tęczą Piekary, która ma tylko jeden punkt straty do Borku. Pozytywem jest gra defensywna borkowian, dzięki której mają jedną z najlepszych defensyw w lidze tracąc w wszystkich meczach tylko 12 bramek. Niestety w dalszym ciągu kuleje gra ofensywna. Zawodnicy Borku strzelili tylko 12 bramek czyli najmniej z wszystkich drużyn, z wyjątkiem Świtu Krzeszowice, który również zdobył 12 goli.

Drużyna Borku ma przed sobą jeszcze 3 mecze mimo że ostatnia kolejka odbędzie się w najbliższy weekend. Borkowianie będą musieli rozegrać jeszcze zaległe mecze z Kaszowianką (11.11.2016) oraz z Prokocimiem (19.11.2016)