Borek ogrywa Kmitę

W VI kolejce Borek zwyciężył na własnym boisku z AP Kmitą Zabierzów 3:0. Bramkę zdobyli Wcisło, Bartyzel i Ptak.

Borek wyglądał jakby od pierwszych minut chciał przycisnąć drużynę z Zabierzowa, której kompletnie nie idzie w tym sezonie. Już w 5 minucie Borek po ładnej kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle zdobywa bramkę na 1:0. Strzelcem pierwszej bramki został Wcisło, który idealnie znalazł się przed bramkarzem i chytrym uderzeniem skierował piłkę obok wychodzącego golkipera. W pierwszej połowie okazję do strzelenia drugiej bramki miał jeszcze Wilkołek i Ptak, lecz piłka przelatywała obok bramki. Kmita najgroźniejszą sytuacje miał w 35 minucie, kiedy bezpośrednio po wrzutce Kuźmy z rzutu rożnego, piłkę z lini bramkowej wybił Hajto.

W drugiej połowie Borek nie przestawał atakować i już 55 minucie dołożył drugą bramkę. Strzelcem został Baryzel, który po podaniu Hajty technicznym strzałem pokonał bramkarza Kmity. Od 60 minuty zawodnicy z Zabierzowa musieli grać w dziesięciu, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Kawałek. Mimo braku jednego zawodnika Kmita zaczęła stwarzać coraz groźniejsze sytuacje, ale to borkowianie strzelili gola na 3:0. Bramkę zdobył nowy nabytek borkowiam – Piotr Ptak. Po stracie trzeciej bramki Kmita straciła nadzieję na zdobycie choćby jednego punkta.