Borek pokonuje beniaminka

W sobotnim meczu Borek wygrał z Iskrą Radawanowcie 3-0. Bramkę dla Borku zdobył Bartyzel oraz dwukrotnie Ptak.

W pierwszej połowie przewagę mieli goście którzy dużo lepiej rozgrywali piłkę, lecz większość akcji kończyła się na obronie borkowian. Najlepszą sytuacje Iskra miała w 35 min, kiedy sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny za faul Łatki w polu karnym. Kontrowersja polegała na tym że asystent sędziego głównego stał na linii bocznej i zgłaszał głównemu sędziemu że faul był poza polem karnym, lecz arbiter główny decyzji nie zmienił. Do karnego podszedł Skotniczny, którego strzał wybronił Bartków. Dla Borku najlepszą sytuację miał Dziekan, który w sytuacji sam na sam trafił w boczną siatkę bramki.

W drugiej połowie trener Farbaniec musiał zmienić dwóch środkowych pomocników, a na ich miejsce wprowadził Wcisłę i Ptaka. Z minuty na minutę coraz lepiej wyglądali borkowianie, którzy raz zarazem atakowali bramkę przeciwnika. W drużynie gości widać było objawy zmęczenia, co drużyna Borku skwapliwie próbował wykorzystać. W 55 minucie do nieprzyjemnej sytuacji doszło podczas rzutu rożnego w którym ucierpiał kapitan Borku i z rozwalonym nosem musiał przedwcześnie zakończyć mecz. W 60 minucie po zagraniu ręką przez obrońcę Iskry, borkowianie otrzymali rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się być nowy napastnik Borku – Piotr Ptak. Stracona bramka chyba troszkę zdezorientowała zawodników z Radawanowic, ponieważ 2 minuty później obrońca Iskry nieprzepisowo zatrzymywał Dąbrowskiego, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Sędzia ukarał Skoczykłoda czerwoną kartką i od 62 minuty Iskra grała już tylko w dziesięciu. Bardzo bliski strzelenia drugiej bramki był Łata, który z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę bramki. Od czerwonej kartki przeważali już tylko gospodarze. W 78 minucie po dokładnym podaniu Wcisły, sam na sam wyszedł Bartyzel, który sprytnym strzałem przelobował wychodzącego bramkarza gości. Na koniec w 83 min prostopadłe podanie od bramkarza Borku wykorzystała Ptak zamykając wynik spotkania.