Borek zmierzy się z liderem

W sobotę o godzinie 16:30 I-drużyna Borku zmierzy się na własnym boisku z liderem naszej ligi – Skawinką Skawina.

Skawinka w tym sezonie zwyciężała 11 razy i straciła punkty tylko w 3 meczach, 2 razy remisując i raz przegrywając z Sokołem Kocmyrzów.  W rundzie wiosennej Skawinka zremisowała z Podgórzem oraz wygrała z  Złomexem.

Borek jest niestety przeciwieństwem Skawinki i zajmuje ostatnią pozycje w lidze. Fatalna dyspozycja zawodników Borku doprowadziło do tego, że na koniec rundy jesiennej kończyli oni z stratą 5 punktów do przedostatniej drużyny w lidze.

Dla zawodników Borku będzie to dopiero drugi mecz w tej rundzie, ponieważ w pierwszej kolejce musiał pauzować. Długa przerwa wyszła jednak drużynie na dobre ponieważ pierwszy mecz wygrali z Piastem Wołowice 4-2 (4-0), a z przebiegu meczu widać było że drużyna bardzo solidnie przepracowała okres przygotowawczy i gotowa jest na walkę przez 90 minut.

Faworytem z pewnością jest Skawinka, ale zawodnicy Borku po ostatnim meczu pokazali że mogą, a nawet powinni powalczyć o komplet punktów. Mecz zapowiada się na emocjonujący, tym bardziej że obydwie ekipy potrzebują punktów. Skawinka żeby utrzymać pozycje lidera i dystans przed goniącą ich Kaszowianką, a Borek żeby utrzymać się w lidze okręgowej.

Ciekawostką jest fakt że na stadion przy ul.Żywieckiej „powróci” aż 6 byłych zawodników Borku którzy aktualnie występują w Skawince czyli K.Pachacz, Bagnicki, Nowak, Wygaś, Matys i Basista.

Gorąco zapraszamy wszystkich na pierwszy w tym roku mecz Borku na własnym stadionie.