2-0 Łukasz Szymański ’53

2-1 Piotr Bartyzel ’78

Żółte kartki: Kamil Kozioł, Sebastian Soból, Piotr Pyla – Piotr Bartyzel, Patryk Perlikowski.

Czerwona kartka: Sebastian Królik (Tęcza, ’87, niesportowe zachowanie).

W ostatniej kolejce odmłodzona drużyna Borku przegrał z dobrze zmotywowaną Tęczą Piekary 2-1.

Borek już pewny utrzymania, na mecz z Tęczą wyszedł w odmłodzony składzie. W drużynie wystąpiło aż 5 juniorów, którzy mają się już oswajać z ligą seniorską. Tęcza od pierwszych minut zagrała bardzo agresywnie, nie pozwalając drużynie Borku na tworzenie akcji ofensywnych. Większość akcji borkowian zostawała przerwana, a piłka szybko rozprowadzona do doświadczonego kapitana Tęczy – Krzysztofa Żyły. Pierwsza bramka wpadła już na początku spotkania po błędzie młodego stopera którego podanie „przeczytał” Żyła i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Borku. W drugiej połowie borkowianie zagrali odważniej, co na początku dało kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki wyrównującej, lecz drugą bramkę strzeliła Tęcza. Strzelcem bramki został Szymański, ale bohaterem akcji znów został Żyła który przedryblował odmłodzoną obronę Borku i idealnie wystawił piłkę nadbiegającemu Szymańskiemu. Po drugiej bramce zawodnicy gospodarze cofnęli się i bronili już tylko wyniku meczu. Honorowa bramka dla Borku w 78 minucie strzelił Bartyzel po podaniu Piaskowskiego.

Zwycięstwo Tęczy dało utrzymanie w lidze okręgowej, a zawodnicy Borku zdobyli cenne doświadczenie której miejmy nadzieje w przyszłości zaowocuje.