Druga wygrana Borku

W ostatniej kolejce Borek przyjechał do Branic na mecz z  Złomexem. Początek rundy dla Zjednoczonych nie należy do udanych, ponieważ w czterech kolejkach zdobyli tylko 1 punkt remisując w Kryspinowie.

Borek po zwycięstwie z Garbarnią II był faworytem tego spotkania i na mecz przyjechał z nastawieniem zdobycia kolejnych 3 punktów. W wyjściowym składzie borkowian nastąpiły dwie zmiany w porównaniu z meczem na Rydlówce. Nieobecnego Zawore zastąpił Szopa, a za Frydę od pierwszych minut zagrał Piaskowski.

Początek meczu był wyrównany, a walka toczyła się głównie w środku boiska gdzie bardzo często dochodziło do starć Sunday’a z Dąbrowskim. Do końca pierwszej połowy delikatną przewagę miał Borek, ale strzały Piaskowskiego, Zająca i Łatki nie zdołały zaskoczyć bramkarza Złomexu. W drużynie gospodarzy najbardziej wyróżniał się były zawodnik Wisły Kraków – Ibrahim Sunday – który rozgrywał bardzo dobry mecz.

Na drugą część meczu trener Borku postanowił wprowadzić od razu trzech zawodników. Na boisko wybiegli Fryda, Wilkołek oraz Filipek, zastępując Piaskowskiego, Zająca i Perlikowskiego.

W drugiej połowie Złomex się cofną i wyprowadzał już tylko kontrataki które w większości były przerywane przez dobrze spisującą się defensywę Borku. Borkowianie byli zmuszeni do gry pozycyjnej i mimo wielu sytuacji nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Dopiero w 84 minucie Filipek wykorzystał dokładne podanie z boku boiska od Dąbrowskiego i strzelił gola dającego 3 punkty. W końcówce spotkania wyśmienitą okazję miał również Pawlikowski który wyszedł sam na sam z Matymem, ale przegrał pojedynek z dobrze spisującym się tego dnia bramkarzem Złomexu.

Drużyna Borku wygrywa drugi mecz z rzędu i aktualnie zajmuje 6 pozycje w lidze okręgowej. Następnym przeciwnikiem będzie Podgórze Kraków który ma tylko jeden punkt straty do borkowian.

Borek – Podgórze / 12.09.2015 (sobota) o godz. 16:30 na stadionie K.S. Borek.


Autor: Ciri