Kolejne zwycięskie sparingi Borku

W ostatnim tygodniu I drużyna Borku rozegrała dwa sparingi na sztucznych boiskach. W pierwszym zwyciężyła z Radziszowianką Radziszów 3-0 (1:0), a w drugim pewnie pokonała juniorów Cracovii 2-1 (2:0).

Mecz kontrolny z Radziszowianką odbył się w Skotnikach o godzinie 9:00. Pierwsze minuty to przewaga Radziszowianki którzy zagrali wysokim pressingiem i dzięki temu zamknęli Borek na własnej połowie. Jednak z minuty na minute zawodnicy Borku jakby się budzili i zaczynali przejmować inicjatywę, co w konsekwencji doprowadziło do zdobycia pierwszej bramki przez borkowian. W drugiej połowie to Borek był drużyną przeważającą, co udokumentowała dwoma bramkami. W sparingu swoje pierwsze kroki w seniorach stawiał Piotrek Sabat z rocznika 2001 jest to środkowy obrońca i jest to już 3 zawodnik z tego rocznika, który zagrał w meczach sparingowych I drużyny. W spotkaniu wystąpiło 9 młodzieżowców/juniorów oraz po dłuższej przerwie pojawili się również Piotr Ptak i Piotr Bartyzel. Wynik bardzo cieszy bo drużyna Borku była po ciężkim tygodniu i pożytecznym sparingu ze Skawinką.

W drugim meczu, który odbył się we wtorek o godzinie 20 na obiektach Cracovii, Borek zmierzył się z juniorami Cracovii. Mecz odbył się w nie typowym terminie przez co trener nie mógł skorzystać z 3/4 zawodników z pierwszej jedenastki Borku. Mimo tego nie brakowało chętnych do gry i wśród kilku doświadczonych zawodników zagrało dwóch testowanych oraz juniorzy Borku, którzy coraz odważniej wchodzą do I-drużyny. Juniorzy Cracovii mimo dużych umiejętności piłkarskich kompletnie nie potrafili sobie poradzić z defensywą Borku, a jedyną bramkę strzelili bezpośrednio z rzutu rożnego po ogromnym błędzie w komunikacji między bramkarzem, a obrońcą. Najważniejsze że Borek dobrze wyglądał pod względem przygotowania na tle młodych zawodników Cracovii którzy jak się dowiedzieliśmy mają za sobą tygodniowy obóz przygotowawczy oraz będą występować w rozgrywkach Makroregionalnym.

A już jutro o godzinie 8:30 na naturalnym boisku w Krzęcinie zespół Borku rozegra sparing z A-klasową drużyną Iskra Krzęcin.