Niespodziewany początek sezonu…

Już na początku sezonu 2015/2016 Borek został ukarany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej dwoma walkowerami. Powodem była gra nieuprawnionych zawodników.

Poniżej przedstawiamy oficjalną decyzję MZPN z dnia 21.08.2015 dotyczącą meczu z Clepardią:

 

Wydział Gier MZPN po przeanalizowaniu sprawozdania z zawodów piłki nożnej rozegranych 15.08.2015 r. w Klasie Okręgowej Kraków II pomiędzy KS Borek Kraków a Clepardią Kraków, postanowił wynik z boiska 0-1 zweryfikować jako walkower 0-3 na niekorzyść KS Borek. W rozegranych zawodach w drużynie KS Borek Kraków wystąpili zawodnicy Rafał Łatka i Maciej Wcisło, którzy nie zostali uprawnieni przez klub do rozgrywek Klasy Okręgowej Kraków II.

 

Również w Pucharze Borek został ukarany walkowerem za grę z  tymi samymi nieuprawnionymi zawodnikami. Tak, więc po zwycięstwie Borku 2-4 z Iskrą Krzęcin, to właśnie Iskra awansowała do rundy IV Pucharu Polski.

Zaistniała sytuacja jest aktualnie wyjaśniana przez zarząd klubu, ponieważ na liście zgłoszeniowej która została wysłana do MZPN obydwa nazwiska były ujęte. Klub ma 14 dni do złożenia odwołania od decyzji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.


Autor: Gordon