Okres przygotowawczy czas zacząć

W najbliższą środę (12.07.) o godzinie 18:30 drużyna seniorów Borku rozpocznie przygotowania do sezonu 2017/2018.

W okresie przygotowawczym trener Mateusz Farbaniec ma już zaplanowane 3 mecze kontrolne. Sparingpartnerami będą drużyny Śledziejowic, Orze Myślenice i Skawinka Skawina. Możliwe że pojawią się jeszcze jeden lub dwa dodatkowe sparingi. Czasu nie ma dużo do przygotowań, ponieważ liga okręgowa powinna wystartować  już 19 sierpnia. Będzie to bardzo ważny sezon dla Klubu Sportowego „Borek”, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 90-lecia istnienia.

Jeszcze w tym tygodniu na Żywieckiej odbędzie mecz wewnętrzny w którym zostaną sprawdzeni testowani zawodnicy. Niestety, na ten moment nie możemy zdradzić szczegółów, ale na bieżąco postaramy się Was informować o sytuacji w I-drużynie.

W dniu 10.07.2017 roku MZPN wydał komunikat dotyczący podziału lig na przyszły sezon. Nasza grupa może jeszcze się zmienić ponieważ w IV lidze zachodniej nie zgłosiła się Cracovia II. Więc najprawdopodobniej Orzeł Piaski Wielkie nie zostanie zdegradowana, ale o tym zadecyduje podczas środowego posiedzenia Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W przypadku takiej decyzji nastąpi zmiana w podziale grup klas okręgowych. Do grupy 2. przejdą z grupy 1. Błękitni Modlnica (pisemna prośba zarządu klubu), a ich miejsce zajmie wicemistrz klasy A z najlepszym wskaźnikiem – Bibiczanka Bibice

Klasa okręgowa (grupa II):

1. Prokocim Kraków
2. Kaszowianka Kaszów
3. Nadwiślan Kraków
4. Bronowianka Kraków
5. Garbarnia II Kraków
6. Iskra Radwanowice
7. AP Kmita Zabierzów
8. Wisła Jeziorzany
9. Borek Kraków
10. Świt Krzeszowice
11. Piast Wołowice
12. Orzeł Piaski Wielkie (s) / Błękitni Modlnica
13. Skawinka Skawina (s)
14. Wieczysta Kraków (b)