Ostatni mecz sezonu w Piekarach

W sobotę o godzinie 14:00 odbędą się ostanie mecze w tym sezonie. Borek zmierzy się na koniec z Tęczą Piekary czyli z ostatnią drużyną ligi, która jest już pewna spadku do A-klasy.

Tęcza po historycznym awansie do ligi okręgowej, po dwóch sezonach spada do A-klasy. Drużyna z Piekar zalicza fatalny sezon w którym zdobyła na ten moment tylko 18 punktów, a dodatkowo strzeliła najmniej bramek i straciła najwięcej z wszystkich drużyn. Od czterech kolejek drużyna Tęczy nie zdobyła punktu, a wszystkie mecze wysoko przegrywała. W ostatnim spotkaniu Tęcza przegrała z Kaszowianką Kaszów 6:0, tylko raz poważnie zagrażając bramce kaszowianom. W jutrzejszym meczu zawodnicy z Tęczy będą mieli możliwość godnie pożegnać się z ligą okręgową, lecz musieliby pokonać przed własnymi kibicami zespół Borku.

Borkowianie w ostatnich kolejkach również nie zachwyca formą, w ostatnich 7 meczach zdobyli tylko 4 punkty. Jednak drużyna Borku nie obawia się już spadku, ale można zauważyć że drużyna trenera Farbańca ma dużo gorszą rundę w porównaniu z jesienną. Przed rozpoczęciem rundy Borek zajmował 6 miejsce, a aktualnie jest na pozycji 10. Choć istnieje duża szansa że mimo wszystko borkowianie zakończą na 8 pozycji, ale to tylko jeśli zwycięży z Tęczą Piekary, a Iskra Radwanowice przegra lub zremisuje z Nadwiślanem. W ostatnim meczu Borek zagrał wyrównany mecz z Bronowianką, która jest rewelacją rundy wiosennej. Niestety, w końcówce meczu to ekipa Bronowianki zdobyła bramkę na wagę 3 punktów.

W meczu obydwu ekip faworytem z pewnością jest Borek, który w rundzie jesiennej wygrał na własnym boisku 4:1. Jednak spadająca Tęcza może w ostatnim meczu zagrać swoje najlepsze spotkanie w sezonie wiec borkowianie mimo wszystko musza być skoncentrowani i nie mogą zlekceważyć drużyny przeciwnej jeśli chcą zdobyć ostatnie 3 punkty w tym sezonie.

 

Zapraszamy na mecz.
17.06.2017 / godz. 14:00