Pierwszy mecz przy Żywieckiej

Dziś o godzinie 17:00 przy ul.Żywieckiej, Borek rozegra swój inauguracyjny mecz na własnym boisku, a przeciwnikiem będzie dobrze spisująca się w tej rundzie Garbarnia II.

Rezerwy Garbarni po dwóch kolejkach mają komplet punktów z bilansem bramkowym 7-1. W dwóch meczach na własnym stadionie pokonała kolejno Prokocim (4-1) oraz Złomex (3-0). Sobotni mecz będzie dla piłkarzy Garbarni pierwszym wyjazdowym meczem i pierwszym meczem na normalnej nawierzchni (dwa poprzednie rozgrywała na sztucznym boisku). W rundzie jesiennej mecz pomiędzy obydwoma drużynami zakończył się zwycięstwem Borku 2-1.

Borek w ostatniej kolejce przegrał z Prokocimiem 2-0. Mecz od początku był bardzo zaciekły i obu ekipom bardzo zależało na wygranej, jednak dużo lepiej tego dnia wyglądali zawodnicy z Prokocimia. Pierwsza bramka wpadła w 25-minucie gdy po dośrodkowaniu  z rzutu rożnego Sierant głową otworzył wynik dla Kolejarza. Borkowianie bardzo szybko chcieli odrobić stratę i w 30-minucie po dośrodkował z rzutu rożnego idealną sytuację z 5 metrów zmarnował Zawora, który główkował tuż obok bramki. Po przerwie zawodnicy Borku w dalszym ciągu próbowali odrabiać straty, przez co narażali się na kontry Gospodarzy i po jednej z takich kontr Stankiewicz podwyższył wynika na 2-0.

Borek początek rundy rewanżowej zaczął bardzo słabo, także miejmy nadziej że inauguracyjny mecz na własnym boisku będzie odpowiednim impulsem dla zawodników Borku żeby odnieść pierwsze zwycięstwo w tej rundzie.