Podgórze pierwszym gościem przy Żywieckiej

W sobotę o godzinie 11:00 drużyna Borku zagra swój pierwszy mecz na własnym boisku w sezonie 2016/2017. Przeciwnikiem będzie zespół trenera Grzegorza Patera – Podgórze Kraków.

Borkowianie w meczu z Świtem Krzeszowice zremisowali 2-2 (1-2). Mecz idealnie rozpoczął się dla Borku, który w ciągu 10 min zdołał strzelić 2 bramki. Jednak entuzjazm nie trwał zbyt długo, ponieważ 2 minuty później z rzutu wolnego bramkę kontaktową strzelił Świt. Mimo że przez cały mecz drużyna Borku stworzyła sobie więcej sytuacji do strzelenia bramki, to ostatecznie w drugiej połowie gola wyrównującą zdobyli zawodnicy Świtu.

Podgórze na swój inauguracyjny mecz przyjechał do Kaszowa. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Kaszowianki, która zwyciężyła 5-0. Podopieczni Patera mimo kilku dogodnych sytuacji nie byli wstanie zagrozić bramce Grzegorza Murzańskiego. Najlepszą okazję zmarnował Ochałek który po szybkim rozegraniu rzutu wolnego znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz uderzył nad poprzeczkę bramki.

Mecz przy Żywieckiej będzie okazją na zrehabilitowanie się obydwu ekip. Co prawda, Borek nie przegrał swojego pierwszego meczu, ale roztrwonienie dwubramkowej przewagi nie może się powtórzyć i borkowianie w sobotnim meczu powinni pokazać swoją grą że był to tylko wypadek przy pracy.