Podsumowanie sezonu 2014/2015

Seniorzy Borku w sezonie 2014/2015 zajęli 10 miejsce, co po fatalnej rundzie jesiennej jest bardzo zadowalającym wynikiem, a mogło być jeszcze lepiej.

Przed sezonem Klub Sportowy BOREK zmienił trenera J.Piszczka i dał szanse trenerowi juniorów R.Krupie. Niestety runda jesienna dla podopiecznych Rafała Krupy była katastrofalna, chociaż widać było pomysł na grę to niestety 1 zwycięstwo i 3 remisy rzuciły drużynę Borku na dno ligowej tabeli. Po tak słabej rundzie jesiennej wielu nie dawało szans na utrzymanie w lidze okręgowej, tym bardziej że drużyna nie została znacząco wzmocniona.

Pierwszy mecz rundy wiosennej pokazał kibicom, że zawodnicy Borku solidnie przepracowali przerwę zimową i są wstanie walczyć o utrzymanie. Zwycięstwo w Wołowicach dało początek pięknej serii zwycięstw.

Trzecia kolejka, a drugi mecz Borku był chyba przełomowy dla naszej drużyny. Zawodnicy R.Krupy mierzyli się z liderem i jak się później okazało z mistrzem naszej ligi. Był to trudny mecz, ale zwycięstwo 3-1 na własnym boisku z Skawinką pozwolił Borkowi w pełni uwierzyć że są wstanie pokonać każdą drużynę w swojej lidze.

W rundzie wiosennej borkowianie rozegrali 12 spotkań, w których odnieśli  7 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Dorobek punktowy mógłby być jeszcze okazalszy, gdyby nie potknięcia w Kocmyrzowie i Prokocimiu. To były dwa mecze gdzie Borek tracił gole w końcówkach spotkań i mimo że grał z drużynami teoretycznie mocniejszymi – bo z górnej połowy tabeli – to dwukrotnie zawodnicy Borku schodzili niezadowoleni z podziału punktów.

Dużyna Borku jest przykładem kolektywu, mieszanki młodości i doświadczenia. Przyszłość Borku to młodzi piłkarze którzy dostawali już szanse gry w I-drużynie, konkretniej juniorzy Borku którzy w tej rundzie awansowali do Małopolskiej Ligi Juniorów, za co należą im się duże gratulacje. W historii klubu jest to dopiero druga taka sytuacja, gdy drużynie juniorskiej Borku udaje się awansować do MLJ.

Awans juniorów to nie przypadek, ponieważ w całym sezonie drużyna została tylko 2 razy. Byli bardzo konsekwentni i w obydwóch rundach zdobyli po 28 pkt (9 zwycięstw, 1 remis, 1 przegrana).

Już wkrótce kolejny sezon emocji, gorąco zapraszamy na kibicowanie i wspieranie naszych zawodników.


Źródło: KSBorek Autor: Ciri