Podsumowanie sezonu 2015/2016

Sezon 2015/2016 dobiegł końca więc postanowiliśmy zrobić małe podsumowanie.

Po 26 kolejkach z 62 punktami do wyższej ligi awansował Dalin Myślenice, który zaliczył tylko dwie porażki w całym sezonie, po jednej przegranej na rundę. Za nimi uplasowała się Kaszowianka Kaszów, która do ostatniego meczu miała szanse na zajęcie pierwszego miejsca lecz zabrakło 3 punktów i 60 punktami zakończyła sezon na drugim miejscu. Z ligą okręgową pożegnała się drużyna Lotnika Kryspinów oraz Złomexu Branice mając na koniec sezonu po 17 punktów.

Drużyna Borku zajął 7 miejsce z 36 punktami. Był to udany sezon zważywszy że rok wcześniej ta sama drużyna walczyła o utrzymanie. Klub stara się budować drużynę na własnych wychowankach i zaczyna to pomału procentować. Borkowianie jako jedyna drużyna pokonała Dalin Myślenice w rundzie jesiennej, poza tym dwukrotnie wygrywali z Akademią Piłkarską Kmita Zabierzów która zajęła trzecie miejsce w lidze. Drużyna Borku ma potencjał który miejmy nadzieje że nie rozejdzie się i w przyszłym sezonie będziemy mogli oglądać jeszcze lepszy zespół.

Wiadomo już że w przyszłym sezonie trenerem I-drużyny nie będzie już Rafał Krupa, któremu skończyła się umowa z klubem. Informacje na temat nowego trenera seniorów przekażemy wkrótce.

 


Autor: Zoltan