Sobotni mecz z Podgórzem na Żywieckiej

W sobotę o godzinie 16:00 przy ulicy Żywieckiej w ramach 15 kolejki Małopolskiej Ligi Okręgowej grupy II, K.S. Borek zmierzy się z Podgórzem Kraków. 

Drużyna Podgórza z 12 punktami zajmuje 13 miejsce czyli przedostatnie i w tej rundzie walczy już tylko o utrzymanie w lidze okręgowej. Na inaugurację rundy wiosennej zespól Grzegorza Patera przegrał z Kaszowianką Kaszów 1:3, a jedyną bramkę dla Podgórza strzelił sam Pater, który swoim ligowym doświadczeniem stara się wesprzeć swoją drużynę w trudnych momentach. Podgórze na półmetku ma najwięcej straconych bramek (40) i prowadzi w niechlubnej klasyfikacji najsłabszych defensyw w lidze.

Borek w pierwszej kolejce rundy wiosennej pewnie wygrał z Świtem Krzeszowce 4-1 i zajmuje 6 miejsce z 20 punktami. Drużyna Mateusza Farbańca zagrała z Świtem bardzo efektywny futbol, a swój debiut w I-drużynie Borku zaliczyło w tym meczu aż 3 zawodników (Kwieciński, Żak, Seweryn), z tego dwójka z nich strzeliła 3 bramki.

Mecz odbędzie się na stadionie Borku choć oficjalnie gospodarzem będzie Podgórze Kraków, którego główne boisko zostanie wkrótce zastąpione sztuczną nawierzchnią. Warto przy tym wspomnieć że zarząd Klubu Sportowego Borek również stara się o dofinansowanie na budowę sztucznego boiska na swoim obiekcie, ale z tą różnicą że boisko sztuczne miałoby zastąpić tylko i wyłącznie boisko boczne, chcąc zostawić główne boisko z nawierzchnią naturalną.

Zapraszamy na mecz.
01.04.2017 / godz. 16:00 / Stadion K.S. „Borek”