W niedziele zwycięstwo, a dziś mecz o Puchar Polski

Trzy dni po zwycięstwie w Jeziorzanach, drużyna Borku rozegra IV rundę Pucharu Polski. Pucharowym przeciwnikiem borkowian będzie Radziszowianka Radziszów.

Mecz w Jeziorzanach zakończył się zwycięstwem Borku 1-0. Wisła od początku meczu skupiła się na obronie i na wyprowadzaniu kontr, jedna z nich mogła zakończyć się zdobyciem bramki, lecz po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Była to w sumie najgroźniejsza sytuacja w meczu do jakiej dopuściła defensywa Borku. Borkowianie od pierwszych minut wyglądali na drużynę lepiej zorganizowaną, ale tylko do pola karnego przeciwnika gdzie zawodnicy z Żywieckiej zamiast uderzać na bramkę to próbowali do niej wejść, z rzadka uderzając za pola karnego. W pierwszej połowie najgroźniejszy strzał oddał Wcisło, którego z problemami wybronił – Gruca.

W drugiej połowie w dalszym ciągu przeważał Borek. Bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki miał Król, który uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w „okienko bramki”, ale bramkarz Jeziorzan popisał się interwencją meczu i wybił piłkę na rzut rożny. Niestety, już przy następnym dośrodkowaniu bramkarz Wisły musiał wyciągać piłkę z siatki, gdyż piłka po wrzutce Łatki z ruztu rożnego, wylądowała pod nogi Wcisły który technicznym strzałem z 6 metrów zdobył zwycięską bramkę.

Dziś Borek już musi zapomnieć o niedzielnym zwycięstwie, ponieważ już o 16:30 na boisku w Radziszowie, borkowianie zmierzą się z Radziszowianką w ramach IV rundy Pucharu Polski. Zwycięzca tego meczu zagra 28.09. w V rundzie pucharu z I-drużyną Garbarni Kraków.