Wysoka porażka w Prokocimiu

W sobotnim meczu drużyna Borku uległa lepiej zmotywowanemu zespołowi Prokocimia 5-1. W końcówce meczu czerwoną kartę dostał Zając, a honorowe trafienie z rzutu karnego zaliczył Wcisło. Po tym zwycięstwie Prokocim zajął fotel lidera ponieważ niespodziankę sprawiła drużyna Świtu, która wygrała z Clepardią 3-0.

Piłkarze Prokocimia nadal walczą o awans i w tym spotkaniu interesowało ich tylko zwycięstwo. Już w 3 minucie K. Sierant stanął do pojedynku z Latałą i bramkarz Borku musiał ratować się faulem tuż przed polem karnym. Sprawiedliwość z rzutu wolnego wymierzył sam poszkodowany trafiając w samo okienko. Kolejarze nadal atakowali i jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa podwyższyli prowadzenie. K. Sierant dośrodkował z rzutu wolnego i Kaczorowski głową pokonał Latałę. Goście odpowiedzieli niecelnym strzałem Mosio zza pola karnego. W 17 minucie Wąsik wpadł w pole karne ale trafił w słupek, a w 25 minucie K. Sierant dośrodkował z rzutu rożnego, a Wolanin w trudnej sytuacji tyłem głowy posłał piłkę do siatki. W odpowiedzi Dziekan przegrał pojedynek z Sołtysem, a po chwili zza pola karnego posłał piłkę tuż obok bramki. W 38 minucie Wojdyła zagrał z głębi pola do K. Sieranta, ten prostopadłym podaniem między obrońcami uruchomił Wolanina, który wygrał pojedynek z Latałą. Po przerwie Gospodarze szybko rozwiali wszelkie wątpliwości. K. Sierant strzelił z 25 metrów z rzutu wolnego, Latała odbił piłkę, ale ze skuteczną dobitką pośpieszył Barcik. Borek odpowiedział strzałem Ptaka zza pola karnego obronionym przez Sołtysa. W 63 minucie znów strzelał Ptak z dystansu ale i tym razem Sołtys był na posterunku. Kwadrans przed końcem meczu K. Sierant dośrodkował z rzutu wolnego, Wolanin strzelał z bliska ale świetną interwencją popisał się Latała. W końcówce meczu szeregi Gospodarzy wdało się lekkie rozprężenie, które zaowocowało rzutem karnym zamienionym na honorowe trafienie przez Wcisłę.

Kilka minut po zakończeniu meczu radość w obozie Gospodarzy była jeszcze większa, ponieważ do Prokocimia dotarły wieści z Krzeszowic o tym, że Świt pokonał Clepardię i Kolejarze wrócili na fotel lidera.

Źródło: kolejarzprokocim.futbolowo.pl Autor: KKSProkocim