Wysokie zwycięstwo w Krzęcinie

W ostatnim sparingu Borek podtrzymał dobrą formę i na naturalnym boisku w Krzęcinie wygrywa z Iskrą 7-1 (6:0).

Iskra Krzęcin która aktualnie zajmuje 3 miejsce w A-klasie z 1 punktem straty do lidera, w pierwszej połowie nie miała pomysłu na grę Borku, który raz za razem atakował. Defensywa Iskry nie mogła poradzić sobie z szybkimi zawodnikami Borku i bardzo często z tego powodu faulowali naszych zawodników. W pierwszej połowie sędzia podyktował 2 rzuty karne, które zamienione zostały na bramki. Zawodnicy Borku wyglądali dużo lepiej fizycznie i taktycznie na tle Iskry która mimo kiepskiego wyniku walczyła do końca. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:0 dla Borku.

W drugiej połowie po zmianach kadrowych mecz się wyrównał. Borek w dalszym ciągu częściej dochodził do sytuacji, lecz nie był już tak skuteczny. Iskra również zaczęła śmielej atakować i dzięki temu udało im się strzelić z rzutu wolnego bramkę honorową. Drużyna Borku w drugiej połowie grała trochę chaotycznie i często niedokładnie. Widać było u młodych zawodników duży potencjał umiejętności, ale ciągle brakuje dyscypliny taktycznej. Sparing zakończył się wynikiem 7:1.

Drużyna Borku w okresie przygotowawczym strzela dużo bramek. W wszystkich 6 sparingach w tym roku jest ich już 25 co daje średnio 4,1 bramkę na mecz. Miejmy nadzieję że równie skuteczni będą także w lidze.

Następny sparing odbędzie się w sobotę z LKS Leńcze.