Zwycięstwo na inaugurację i udane debiuty

Borek wygrywa swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej 4-1, pokonując ostatnią drużynę ligi – Świt Krzeszowice. Trzy bramki zdobywają zimowe transfery Borku – Bartosz Żak oraz Maciej Kwiecień.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, a nawet z lekkim wskazaniem na drużynę Świtu. Jednak już w 13 minucie bramkę strzela pierwszy debiutant – Bartosz Żak. Zespół Borku od tego momentu zaczyna dominować i prowadzić grę. W 23 minucie Wcisło marnuje 100% sytuacje, ale piłka zostaje w polu karnym gości, gdzie Kowalczyk przerzuca piłkę na drugą stronę pola karnego do Żaka, a ten zdobywa drugą bramkę lobując bramkarza Świtu i w 26 minucie jest 2:0. W 31 minucie goście wyprowadzają jeden z kontrataków i po ładnej akcji bramkę strzela Dąbek. W 40 minucie meczu przed 16-stką piłkę głową do Kowalczyka zagrywa Dąbrowski, a ten podaje prostopadle do Wcisły który już się nie myli i lewą nogą przy długim słupku posyła piłkę do bramki rywala.

W drugiej części obraz gry nie uległ za bardzo zmianie i Borek mógł szybko podwyższyć, a hat-tricka mógł zdobyć Żak, ale piłka przed uderzeniem podskoczyła na zniszczonej nawierzchni i nie trafił w bramkę. Kropkę nad „i” postawił kolejny debiutant, a mianowicie Maciej Kwiecień który ze skraju 16-stki uderzył lewą nogą, piłka jeszcze się odbiła przed bramkarzem i wpadła koło lewego słupka. Wynik 4:1. Ważne odnotowania jest również fakt że w 82 minucie meczu na boisku pojawił się ostatni debiutant – Kamil Seweryn który jest kolejnym 16 latkiem, który pojawia się tego dnia na boisku jest to 4 wychowanek szkółki piłkarskiej Borek, który zalicza oficjalny mecz w seniorach.